°C

W Międzyrzeczu powstał klub dziecięcy

Fot. Unsplash/Paul Hanaoka
 

48 dzieci w wieku do lat trzech znajdzie miejsce w nowo otwartym Klubie Dziecięcym w Międzyrzeczu. Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu z rządowego programu Maluch Plus 2020 – poinformował dyr. Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

Na utworzenie klubu gmina otrzymała prawie 1,6 mln zł dotacji, a całkowity koszt inwestycji to ponad 3,2 mln zł. W piątek, w jego otwarciu wziął udział m.in. wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Klub dziecięcy powstał na działce, na której znajduje się budynek Przedszkola Miejskiego. W ramach edycji programu w 2020 r. na jego utworzenie gmina Międzyrzecz w skali regionu otrzymała najwyższą dotację.

„Cieszę się, że Międzyrzecz jest kolejną gminą w Lubuskiem, która korzysta z Programu Maluch Plus. Jest to oczekiwana inwestycja i wspaniałe miejsca o wysokim standardzie opieki dla 48 dzieci. W ostatnich czterech latach w ramach Programu pozyskaliśmy prawie 38 mln zł, a 1561 miejsc opieki zostało utworzonych”

– powiedział wojewoda lubuski.

W tegorocznej edycji (2021) Programu Maluch Plus woj. lubuskie będzie miało do wydania ponad 16,5 mln zł, co pozwoli na utworzenie 584 nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech oraz na wsparcie funkcjonowania 2723 miejsc, zarówno w instytucjach publicznych jak i prywatnych.

Jak przekazano w komunikacie, 400 nowych miejsc powstanie w samorządowych żłobkach i klubach dziecięcych, a 184 w prywatnych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku