°C

W Lubuskiem pacjenci zajmują 523 łóżka z 910 dla chorych na COVID-19

Fot. PAP/Leszek Szymański
 

W lubuskich szpitalach dla chorych na COVID-19 jest przygotowanych 910 łóżek. W piątek 523 z nich były zajęte. Na 77 łóżek z respiratorami pacjentów leczono na 52 – poinformował w piątek dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

W Szpitalu Tymczasowym w Zielonej Górze przebywa obecnie 69 pacjentów chorujących na COVID-19, w tym 15 na łóżkach z respiratorami. Do tego szpitala są kierowani chorzy z różnych miejscowości woj. lubuskiego.

„Podobnie jak w całym kraju, w ostatnim czasie w naszym regionie obserwujemy wzrost liczby zachorowań na COVID-19 i związanych z tym hospitalizacji. W razie potrzeby w lubuskich szpitalach możemy w krótkim czasie zwiększyć liczbę łóżek dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 do ponad 1,3 tys. Oczywiście mamy nadzieję, że nie będzie do konieczne” – powiedział Zieleński.

Pacjenci z COVID-19 przebywają również w innych lubuskich szpitalach wyznaczonych przez wojewodę do walki z pandemią. Łóżka dla zakażonych wirusem SARS-CoV-2 są m.in. w szpitalach w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Drezdenku, Torzymiu, Żaganiu, Żarach i w Słubicach.

Z piątkowego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w województwie lubuskim potwierdzono 461 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Zmarło 13 osób, w tym siedem na COVID-19 i sześć mających choroby współistniejące.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku