°C

Uciekała przed policją pod wpływem narkotyków i bez prawa jazdy

For. PAP/Łukasz Gągulski
 

Policjanci z Żagania zatrzymali po pościgu 25-latkę, która nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Okazało się, że nie ma prawa jazdy i była pod wpływem narkotyków - poinformowała w piątek policja.

„Kobieta usłyszy m.in. zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. To przestępstwo zagrożone karą do pięciu lat więzienia. Odpowie też za popełnienie licznych wykroczeń drogowych” – zapowiedziała Aleksandra Jaszczuk z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

Do pościgu doszło w tym mieście w czwartek. Dzielnicowa z tamtejszej komendy pełniła wspólną służbę z żołnierzem. Na ul. Armii Krajowej zauważyła, że kierująca oplem na widok policyjnego radiowozu zaczęła wykonywać gwałtowne manewry i łamać przepisy ruchu drogowego.

Funkcjonariusze chcieli ją zatrzymać, ale kobieta zignorowała ich polecenia i rzuciła się do ucieczki. Do pościgu za nią dołączyły inne patrole. Po przemierzeniu kilku ulic porzuciła auto i zaczęła uciekać pieszo, ale szybko została zatrzymana.

Powodów niezatrzymania się 25-latki do kontroli było kilka – brak prawa jazdy oraz ubezpieczenia i ważnego przeglądu technicznego auta; na dodatek kobieta była pod wpływem środków odurzających. „Narkotest wskazał na metamfetaminę” – dodała Jaszczuk.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku