°C

I LO w Świebodzinie zmieni się nie do poznania!

Fot. Zofia Popielecka
 

Trwa remont I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzinie.

Inwestycja o wartości ponad 2,5 miliona złotych jest realizowana w czterech etapach, w tej chwili trwa montaż systemu zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Iwona Czerniawska, dyrektorka szkoły, mówi, że koniec remontu przewidziany jest na wrzesień. Jak podkreśla, uczniowie po powrocie do lekcji stacjonarnych będą mogli czuć się bezpiecznie:

Wojewoda lubuski Władysław Dajczak pojawił się dziś w świebodzińskim liceum, aby sprawdzić, jak przebiegają prace remontowe. Jak mówi, jest to wyjątkowe miejsce, które od lat domagało się prac remontowych, a dzięki środkom z Funduszu Inwestycji Lokalnych szkoła dostanie nowe życie:

Zbigniew Szumski, starosta świebodziński, mówi, że bez wsparcia finansowego ze strony rządu nie udałoby się zrealizować tak dużej inwestycji. Jak dodaje, sama wymiana okien jest bardzo kosztowna:

Zdjęcia z trwającego remontu w świebodzińskim liceum można zobaczyć na www.zachod.pl.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku