°C

Jest nowy żłobek dla dzieci z Międzyrzecza

Fot. Zofia Popielecka
 

W Międzyrzeczu w najbliższy poniedziałek zostanie uruchomiony Klub Malucha. W placówce znajdzie się miejsce dla blisko 50 dzieci, którymi zajmować się będzie przeszkolona kadra.

Dziś odbyło się jego symboliczne otwarcie, podczas którego wojewoda lubuski Władysław Dajczak mówił o znaczeniu tego typu miejsc dla Lubuszan decydujących się na założenie rodziny:

Żłobek powstał w ramach rządowego programu Maluch +. Dyrektorka placówki Hanna Sikorska mówi, że jest to miejsce bezpieczne, o bardzo wysokim standardzie:

Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz podkreśla, że budowanie żłobków oraz nowych przedszkoli zapewnia rodzicom swobodny powrót do pracy:

Dodajmy, że w przyszłości planowane jest utworzenie trzeciej – dodatkowej grupy w żłobku w Międzyrzeczu. Umożliwi to kolejnym rodzinom zostawienie dzieci na czas pracy w rękach profesjonalnych opiekunów.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku