°C

23-latek odpowie za kradzieże z włamaniem

Fot. Unsplash/Grant Durr
 

Kryminalni ze Słubic zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem na terenie Ośna Lubuskiego. 23-latek w wyniku przestępczego działania spowodował straty na łączną kwotę ponad 11 tys. zł – poinformowała w środę Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

„Policjanci udowodnili mu popełnienie co najmniej pięciu tego typu przestępstw. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem – za swoje zachowanie odpowie przed sądem” – przekazała Jankowska.

Zgodnie z Kodeksem karnym za kradzieże z włamaniem grozi do 10 lat więzienia. Młody człowiek działał jednak w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Tym samym grozi mu wyższy wymiar kary.

W ostatnim czasie do słubickiej komendy zaczęły napływać zgłoszenia o kradzieżach z włamaniem na terenie Ośna Lubuskiego. Sposób działania przestępcy za każdym razem był podobny. Włamywał się do pomieszczeń gospodarczych i piwnic. Łupem złodzieja padały przede wszystkim elektronarzędzia.

„Dzięki wnikliwej i skrupulatnej pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, kto stoi za kradzieżami. Podejrzewany mężczyzna wpadł w ręce policjantów w poniedziałek” – dodała policjantka.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku