°C

SUW poprawi jakość wody

Fot. Pixabay
 

Po wielu zabiegach o pieniądze na inwestycję gminie Brody udało się zgromadzić dostateczne środki na budowę stacji uzdatniania wody. Inwestycja, która właśnie się rozpoczyna, znacząco wpłynie nie tylko na niezawodność jej dostarczania do odbiorców, ale także poprawi wodne parametry.

– Stara hydrofornia, wybudowana jeszcze w latach 70. minionego wieku, już po prostu nie dawała rady – tłumaczy Ryszard Kowalczuk, wójt gminy Brody:

Cała inwestycja realizowana jest w procedurze Zaprojektuj i wybuduj. Obecnie trwa praca nad dokumentacją budowlaną. Całość, która będzie kosztować ponad 3 miliony złotych, powinna być gotowa w czerwcu 2022 roku.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku