°C

Komisja zbada szpitalne procedury

Fot. Radio Gorzów
 

Kto poniesie odpowiedzialność za śmierć cierpiącego na alzheimera pacjenta, wypisanego z gorzowskiego szpitala? Wczoraj władze spółki poinformowały, że zwolniły z pracy lekarza, który wypisał 80-latka. - Sprawę trzeba wyjaśnić do końca – komentują radni sejmiku.

Przypomnijmy, że 80-letni pacjent został znaleziony kilka dni po tym, gdy szpital wypuścił go do domu. Zdaniem marka Surmacza, radnego Prawa i Sprawiedliwości pozbycie się lekarza kończy sprawy. Zdaniem radnego jest to ruch, który zamiast wyjaśnić sprawę, ma na celu jedynie uspokojenie atmosfery:

Anna Chinalska, przewodnicząca komisji zdrowia, rodziny i spraw społecznych sejmiku lubuskiego zapowiedziała, że śmierć pacjenta wypuszczonego z gorzowskiego szpitala będzie przedmiotem dyskusji komisji:

Przypomnijmy, że szpital wojewódzki w Gorzowie jest dziś spółką kontrolowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku