°C

Menedżer sopockiej „Zatoki Sztuki” zatrzymany

fot. cbsp.policja.pl
 

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Lublinie, funkcjonariusze lubelskiego Zarządu CBŚP zatrzymali 9 osób w sprawie grupy przestępczej zajmującej się popełnianiem przestępstw karno-skarbowych oraz praniem brudnych pieniędzy. Wśród zatrzymanych jest Łukasz M., menedżer klubu Zatoka Sztuki w Sopocie.

Rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji nadkomisarz Iwona Jurkiewicz powiedziała, że od rana policjanci prowadzą czynności w tej sprawie:

Część zatrzymanych reprezentowała firmy, biorące udział w fikcyjnym obrocie panelami fotowoltaicznymi. Zatrzymano też organizatorów tak zwanych przestępstw karuzelowych. Polegają one na organizowaniu sieci firm, które tworzą pozory legalnych transakcji handlowych, a ich prawdziwym celem jest wyłudzenie zwrotu podatku VAT, który nie został zapłacony na wcześniejszym etapie obrotu. Z ustaleń śledztwa wynika, że podejrzani mogli narazić Skarb Państwa na straty wysokości 35 milionów złotych.

Po ogłoszeniu zarzutów i przesłuchaniu podejrzanych prokurator zdecyduje czy zastosować środki zapobiegawcze.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku