°C

W Berlinie podpalono samochód polskiej dyplomacji

Fot. Cezary Gmyz/Twitter
 

Auto należące do pracownika ambasady RP w Niemczech, które zostało podpalone w nocy z poniedziałku na wtorek, było oznakowane jako dyplomatyczne - poinformowała PAP polska placówka.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Fritz-Wildung Strasse 14 w dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf w zachodniej części Berlina.

Auto było oznakowane jako samochód dyplomatyczny. „Miało naklejkę CD (fr. corps diplomatique, korpus dyplomatyczny – PAP)” – przekazała polska ambasada.

O tym, że w nocy nieznani sprawcy podpalili samochód należący do pracownika ambasady, poinformował PAP wcześniej jej rzecznik prasowy Dariusz Pawłoś.

Sprawę przekazano odpowiednim służbom.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku