°C

Chciała sprzedać buty, straciła 50 tysięcy!

Fot. KWP w Gorzowie
 

Chciała sprzedać buty na portalu ogłoszeniowym, a straciła ponad 50 tysięcy złotych.

Do gorzowskiej komendy zgłosiła się oszukana kobieta. Na portalu sprzedażowym wystawiła buty. Odezwał się chętny kupiec, który zaproponował płatność przez stronę internetową. Link do niej przesłał w komunikatorze. Wydawał się na tyle wiarygodny, ze sprzedająca zdecydowała się go otworzyć. By otrzymać pieniądze kobieta wpisała dane swojej karty płatniczej i pin. W ten sposób przestępcy uzyskali dostęp do jej pieniędzy. Z jej konta przelano ponad 50 tysięcy złotych.

Policjanci po raz kolejny przypominają, by podczas internetowych transakcji zachowywać rozwagę. Graficznie strona może wyglądać na oryginalną , jednak najczęściej w adresach są przestawione lub dodane kropki, cyfry czy słowa w obcych językach, mające nas przekonać, że wchodzimy na stronę portalu ogłoszeniowego.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku