°C

Czy w Świerkocinie wojsko zbuduje most pontonowy?

Fot. Bialas17 z projektu polski Wikipedia - Na Commons przeniósł z pl.wikipedia użytkownik Pjahr z pomocą narzędzia CommonsHelper., Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8908591
 

Prace remontowe potrwają kilka miesięcy.

Zamknięcie mostu spowodowało konieczność nadłożenia około 60 kilometrów tym mieszkańcom gminy Witnica, którzy muszą przedostać się na drugą stronę. Aby ułatwić im przeprawę, starostwo powiatowe w Gorzowie, wspólnie z burmistrzem Witnicy zorganizowali dawną przeprawę promową. Jednakże z uwagi na wysoki poziom Warty, roztopy i bardzo miękki grunt, dojazd do promu i jego kursowanie zostało sparaliżowane – mówi Małgorzata Łopatka wiceburmistrz Witnicy. Dlatego też burmistrz miasta rozpoczął rozmowy z wojskiem, czy to ono mogłoby zbudować tymczasowy most pontonowy – dodaje Małgorzata Łopatka:

Ponieważ rozmowy są dopiero rozpoczęte, nie znana jest decyzja wojska odnośnie ewentualnej budowy tymczasowego mostu pontonowego.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku