°C

Warta nie zagraża miastu

fot. T. Jocz
 

Poziom Wart w Gorzowie nie stwarza zagrożenia powodziowego. Dziś rano wodowskaz wskazywał 313 centymetrów, podczas gdy o stanie ostrzegawczym mówimy gdy poziom rzeki osiąga 390 centymetrów. Ostatnie roztopy nie wpłynęły więc znacząco na wzrost zagrożenia powodziowego.

Prognozy na najbliższe dni wskazują, że wody w rzece będzie przybywać, jednak nie na tyle, by miałoby być to groźne dla bezpieczeństwa mieszkańców. Mówi Ryszard Stefaniak, główny specjalista w Wydziale Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta:

W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Dzień później z polecenia wojewody i prezydenta miasta wykonano rekonesans przepompowni, wałów przeciwpowodziowych i rowów melioracyjnych:

Najwyższy poziom rzeki Warty, który odnotowano w Gorzowie wyniósł niespełna 7 metrów, najniższy nieco ponad jeden metr.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku