°C

Śmierć pacjenta – LUW o procedurach

fot:E.Kobelak
 

Wracamy do tematu wypisania z gorzowskiego szpitala 80-latka chorego na Alzheimera i niepowiadomienia o tym fakcie jego rodziny.

Przypomnijmy, mężczyzna do domu nie dotarł i po kilku dniach odnaleziono jego zwłoki. Szpital powołał specjalny zespół, który ma wyjaśnić wszystkie okoliczności wypisu. Wnioski mamy poznać dzisiaj.

Czekamy na ustalenie procedur, które spowodują, żeby nigdy więcej taka sytuacja się nie powtórzyła, bo była ona niedopuszczalna – tak mówił wczoraj na briefingu prasowym wiceprezes lecznicy.

My dzisiaj o komentarz poprosiliśmy Bożenę Chudak, dyrektor Wydziału Zdrowia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jak nam powiedziała, ta sytuacja była bardzo złożona, a to, czy lekarz prowadzący powinien był w tej konkretnej sytuacji o wypisie powiadomić rodzinę, przepisy jednoznacznie nie definiują:

 -Wszystkie sytuacje są indywidualne i wszystko zależy w takim wypadku od postawy lekarza – podkreśla dyrektor Chudak:

O konieczności sprawdzenia procedur powiedziała też na antenie Radia Zachód Elżbieta Płonka, doradca wojewody lubuskiego do spraw zdrowia. 80-latek był zresztą jej pacjentem z ramienia POZ:

Przypomnijmy, lekarz, który wypuścił pacjenta ze szpitala, został zwolniony. Sprawę będzie wyjaśniać też NFZ i Okręgowa Izba Lekarska.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku