°C

„W polityce jak w mafii: kasa za lojalność”

Fot. A. Adaszyńska
 

Fakty są niekorzystne dla sejmikowej koalicji - bez większości nie można rządzić - mówi Krzysztof Kaliszuk. W ten sposób wiceprezydent Zielonej Góry komentuje trwający od kilku miesięcy spór wokół sejmikowej koalicji. Straciła ona większość głosów, od niedawna pojawiają się głosy dotyczące zmiany na stanowisku marszałka. Kaliszuk potwierdza też informacje, jakoby urzędnicy marszałka grozili samorządowcom utratą dotacji.

Krzysztof Kaliszuk powiedział dziś w Radiu Zachód, że w obecnej koalicji sejmikowej jedynie PSL wyciąga wnioski z całej sytuacji.

Zdaniem Kaliszuka spór koalicyjny trwa też wewnątrz Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem na zmianie marszałka zależy także liderowi PO posłowi Waldemarowi Sługockiemu.

Krzysztof Kaliszuk potwierdza też informację, że urzędnicy marszałka oraz liderzy Platformy Obywatelskiej grozili władzom Nowej Soli oraz Sulechowa utratą unijnych pieniędzy, jeśli będą współpracować z Zieloną Górą.

Kilka tygodni temu prezydent Zielonej Góry zażądał odwołania marszałek Elżbiety Polak. Jego zdaniem blokuje ona rozwój m.in. Nowej Soli i Zielonej Góry.

Cała rozmowa z Krzysztofem Kaliszukiem dostępna na tej stronie Polskiego Radia Zachód.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku