°C

Gozdnica sięga po pieniądze na ekoenergię

Fot. Pixabay
 

Wzrost udziału energii odnawialnej w ogólnym udziale energii to zadanie samorządów. Niestety, takie wyzwania nadal podejmuje niewiele gmin. Inaczej jest w Gozdnicy, która wystartowała w konkursie ogłoszonym przez urząd marszałkowski.

– Mam wrażenie, że byliśmy jednym z niewielu, a może i jedynym samorządem, który starał się o te pieniądze – mówi Krzysztof Jarosz, burmistrz Gozdnicy:

Dzięki temu Gozdnica do tych ekologicznych inwestycji otrzymała 45 procent dofinansowania. Całość będzie kosztować 630 tysięcy złotych. Przetarg rozpisany zostanie w marcu, a cała instalacja powstanie jeszcze w tym roku.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku