°C

29 punktów karnych „zarobione” w zaledwie kilka minut

Fot. Lubuska Policja
 

Policjanci z Nowej Soli przerwali niebezpieczną jazdę 36-latka, który złamał wiele przepisów i w kilka minut "zarobił" 29 punktów karnych - poinformowała w poniedziałek Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Jak się okazało 36-latek już wcześniej miał zatrzymane prawo jazdy za kierowanie będąc pod wpływem narkotyków. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Kierowca BMW kilkukrotnie wyprzedzał inne pojazdy, nie zważając na podwójną linię ciągłą, wyprzedzał również na przejściu dla pieszych oraz na zakręcie. 36-latek nie zważał na dozwoloną na danym odcinku prędkość, notorycznie ją przekraczał.

„Niestety, mimo wielu apeli policji o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów zdarzają się kierowcy, którzy przekraczają dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h, przez co tracą prawo jazdy. Nie bądźmy obojętni widząc również nietrzeźwego kierowcę”

– powiedziała Sęczkowska.

Dodała, że każdy sygnał czy zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze, kierowaniu po alkoholu, czy w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu będzie traktowany priorytetowo przez lubuskich policjantów.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku