°C

Czy przemysł ceramiczny wróci do Lubska?

Fot. Envato
 

Władze Lubska zabiegają o odtworzenie przemysłu ceramicznego.

Dzięki pokładom gliny i innych surowców naturalnych w mieście już od XIX wieku działały liczne zakłady ceramiczne, z których po wojnie utworzono Lubskie Zakłady Ceramiki Budowlanej.

– Wszystko upadło jednak w latach 90 i teraz chcielibyśmy to odtworzyć, bo mamy jeszcze spore zapasy gliny – mówi burmistrz Lubska Janusz Dudojć:

Janusz Dudojć zaznacza, że miasto ma do zagospodarowania ponad 30 hektarów ziemi przy ul. Transportowej, na terenie powstającej tam strefy przemysłowej:

Otwarciem w Lubsku zakładu produkującego ceramikę budowlaną zainteresowana jest jedna z firm z pobliskiej Gozdnicy. W rozmowach na ten temat z burmistrzem Lubska brał udział m.in. Michał Leśniewski, który podkreśla, że miasto ma w tym zakresie ogromny potencjał:

Władze Lubuska zobowiązały się, że w przypadku sfinalizowania tych rozmów i rozpoczęcia inwestycji uzbroją teren po dawnej kopalni przy ul. Transportowej oraz utwardzą prowadzącą do niego drogę. W nowym zakładzie ceramiki przemysłowej w Lubsku znalazłoby pracę od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu osób.

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku