°C

Brunatne złoża blokują inwestycje

graf. lubuskie.pl
 

Od dawna wiadomo, że kopalnia węgla brunatnego w gminach Gubin i Brody nie powstanie. Mimo tego, tereny złożonośne nadal zabezpieczone są specjalnymi obwarowaniami. Można na nich prowadzić gospodarkę rolną, ale nie można czynić żadnych inwestycji.

– Ostatnio, jeden z rolników chciał wybudować biogazownię. W świetle przepisów nie jest to możliwe, a mieszkańcy sądzą, że to zła wola samorządu – mówi Ryszard Kowalczuk, wójt gminy Brody.

Wójt podkreśla, że brak możliwości inwestycji na tych terenach wstrzymuje rozwój gminy. Jedynym rozwiązaniem jest zniesienie zabezpieczenia, albo liberalizacja przepisów w tym zakresie.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku