°C

I LO w Świebodzinie przechodzi gruntowny remont

Fot. Wikipedia
 

Podczas gdy szkoła jest zamknięta ze względu na pandemię, w obiekcie trwają prace remontowe. Na tę inwestycję dyrekcja czekała od dawna!

Chodzi o I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzinie, gdzie w zabytkowym obiekcie od lat nie było gruntownych remontów. W tej chwili trwa budowa systemu zabezpieczeń przeciwpożarowych, żeby poprawić bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników szkoły .

Jak mów starosta świebodziński Zbigniew Szumski, jest to dopiero pierwszy z czterech etapów zaplanowanego remontu. Zabezpieczenia przeciwpożarowe to inwestycja o wartości blisko 700 tysięcy złotych:

Starostwa świebodziński dodaje, że zakres prac obejmuje modernizację instalacji wodociągowej, wymianę okien oraz wymianę wysłużonych pieców w kotłowni:

Iwona Czerniawska, dyrektorka świebodzińskiego ogólniaka, podkreśla, że remont był wyczekiwany nie tylko przez pracowników szkoły. Jak mówi, obecny remont w przyszłości poprawią komfort pracy uczniów, ale przede wszystkim ich bezpieczeństwo:

Dodajmy, że szkoła zostanie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku