°C

Sąsiedzka czujność uratowała życie 64-latka

Fot. Lubuska Policja

Czujność sąsiadów i współpraca służb pozwoliła uratować mężczyznę, który wyziębiony leżał w swoim domu, nie mogąc się ruszyć. Pomoc nadeszła niemal w ostatniej chwili. 64-latek z podejrzeniem udaru i z głęboką hipotermią trafił do szpitala.

Jak poinformowała w poniedziałek Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, do tej sytuacji doszło podczas minionego weekendu w jednej z miejscowości gminy Skwierzyna.

Policjanci dostali zgłoszenie od sąsiada samotnie mieszkającego 64-latka, że od kilku dni nie miał z nim kontaktu. Sąsiad próbował sam sprawdzić, co się z nim dzieje, ale biegające po posesji psy nie pozwalały mu wejść do mieszkania.

Policjanci sprawdzili miejsce wokół domu. Na śniegu nie było żadnych śladów butów, a samochód stał przed posesją. Do tego zgłaszający mężczyzna oświadczył, że od kilku dni nie widział sąsiada, a wieczorami w mieszkaniu nie świeciło się światło.

Policjanci przez okno zauważyli leżącego na łóżku mężczyznę, który nie reagował na ich wezwania. Na miejsce wezwano strażaków, którzy pomogli policjantom dostać się do środka. W mieszkaniu było bardzo zimno, co mogło świadczyć o tym, że od kilku dni nie było ono ogrzewane.

„Okazało się, że mężczyzna jest przytomny, ale skrajnie wyziębiony i nie może się poruszać. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Po przyjeździe załogi karetki pogotowia mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarza i przetransportowany do szpitala”

– powiedziała Łętowska.

Dodała, że na miejsce przyjechał pracownik Urzędu Miejskiego w Skwierzynie, który poinformował odpowiednie służby, by zajęły się zwierzętami 64-latka, które najprawdopodobniej od kilku dni nic nie jadły.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku