°C

Jest umowa na budowę szpitala dziecięcego

Fot. A. Steciąg
 

Wchodzące w skład Mostostalu Zabrze Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego z Gliwic wybuduje Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze. 

Spółka podpisała umowę w tej sprawie z władzami zielonogórskiego Szpitala Uniwersyteckiego.

Jak zapewnia prezes firmy Marek Morawski, jego przedsiębiorstwo budowało już wcześniej tego typu obiekty i ma odpowiednie doświadczenie i możliwości, aby zrealizować inwestycję w zawartym w umowie terminie: 

Budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze kosztować będzie ponad 112 mln złotych. Centrum tworzyć będzie sześć oddziałów na 170 małych pacjentów.

Marek Działoszyński, prezes zielonogórskiego Szpitala Uniwersyteckiego, mówi, że wstępny projekt nowego obiektu powinien być gotowy pod koniec maja, natomiast cała budowa ma się zakończyć jesienią 2020 roku: 

Wykonawcę szpitala dziecięcego w Zielonej Górze wyłoniono dopiero po drugim przetargu i przekazaniu na ten cel dodatkowych 20 mln złotych z budżetu województwa. 

Marszałek Elżbieta Polak podkreśla, że władze regionu były bardzo zdeterminowane, aby Centrum Zdrowia Matki i Dziecka powstało, bo – jak mówi – taka placówka w województwie lubuskim jest bardzo potrzebna: 

Prof. Wojciech Strzyżewski, prorektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, który jest współwłaścicielem szpitala w Zielonej Górze, ma nadzieję, że dzięki tej inwestycji zwiększy się zainteresowanie studiami medycznymi na uczelni, a absolwenci tego kierunku zostaną później w regionie: 

Realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze powstanie na terenie dawnego lądowiska dla helikopterów medycznych i zostanie połączone z oddziałem ginekologiczno – położniczym.

Budynek będzie miał pięć kondygnacji naziemnych i jedną podziemną, o łacznej powierzchni 60 tys. metrów sześciennych. 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku