°C

Dziś Światowy Dzień Chorego

Fot. Zofia Popielecka
 

Każdego roku o tej porze pracownicy służby zdrowia oraz Kościół, przypominają o tym, jak ważne jest to, aby być przy chorych oraz okazywać im swoje wsparcie.

Tegoroczne diecezjalne obchody tego święta ze względu na pandemię nie odbywają się, jednak biskup Tadeusz Lityński, zachęca do skorzystania ze specjalnej aplikacji, która powstała z okazji Dnia Chorego:

Dzisiejsze święto pozwala również zwrócić uwagę na rolę służby zdrowia w leczeniu chorych. O sytuacji, w jakiej znajdują się medycy w czasach pandemii, mówi pułkownik Artur Lipczyński, komendant 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach:

Pielęgniarka Monika Rubaszewska na co dzień opiekuje się chorymi. Jak mówi, w jej zawodzie bardzo ważna jest empatia oraz okazywanie bliskości, której pacjentom podczas pandemii bardzo brakuje:

Dodajmy, że dziś z okazji Światowego Dnia Chorego w Rokitnie o godzinie 17.00 odbędzie się specjalna msza święta w intencji chorych oraz pracowników służby zdrowia.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku