°C

Negocjacje w sprawie milionów

 

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zorganizowało lubuskie konsultacje nowej Umowy partnerstwa. Chodzi o zasady podziału unijnych pieniędzy w kolejnych latach.

Jak mówi wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak, do tej pory województwo lubuskie dobrze radziło sobie z wydawaniem pieniędzy z unijnych funduszy. Wciąż jednak jest sporo do zrobienia:

W najbliższych latach premiowane będą projekty, które mają rozruszać gospodarkę po kryzysie:

Lubuskie samorządy już szykują się do pisania projektów. – Coraz więcej gmin przystępuje do porozumień, dzięki którym będą miały szanse realizować większe inwestycje – mówi członek zarządu województwa Marcin Jabłoński.

Do 2027 roku województwo lubuskie będzie mogło wydać co najmniej 736 milionów euro. W perspektywie są też pieniądze z rezerwy regionalnej.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku