°C

Kompleksowy remont w oświacie

Fot. UM Nowe Miasteczko.
 

Termomodernizacja budynków oświatowych pozwala ograniczyć koszty ich funkcjonowania, a jednocześnie poprawia komfort nauki uczniów i pracy nauczycieli. W Nowym Miasteczku sprawa nie wygląda jednak tak prosto, bo gmina ma w nadzorze kilka budynków tworzących zespół szkół.

– To główny budynek szkoły i świetlica przy ulicy Marcinkowskiego oraz obiekty przejęte od powiatu nowosolskiego, czyli obecne przedszkole i szkoła ponadgimnazjalna przy placu Strzeleckim. Chcemy wyremontować wszystkie obiekty – mówi Danuta Wojtasik, burmistrz Nowego Miasteczka.

Prace podzielono na dwa etapy – projektowy i remontowy. Pierwszy z nich dobiega już końca. Inwestycję, w schemacie zaprojektuj i wybuduj, wykona firma spod nowosolskiej Modrzycy.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku