°C

W Kargowej dbają o seniorów

fot. M. Czechowska
 

Ochotnicza Straż Pożarna z Kargowej wspólnie ze Stowarzyszeniem „Serce Kargowej" pomaga najstarszym mieszkańcom gminy w ramach rządowego programu „Wspieraj seniora".

Członkowie Stowarzyszenia przygotowują zakupy seniorom, a strażacy odpowiadają za ich dostarczenie, a cała pomoc odbywa się w ścisłych zasadach reżimu sanitarnego.

Burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś mówi, że wolontariusze oraz ochotnicy już w ubiegłym roku pomagali potrzebującym mieszkańcom. Jak dodaje, nigdy nie pozostają obojętni na potrzeby słabszych:

Sabina Kokocińska ze Stowarzyszenia „Serce Kargowej” podkreśla, że współpraca ze strażakami pozwala dotrzeć do szerszego grona seniorów z gminy:

Oskar Krzyżostaniak z Ochotniczej Straż Pożarnej w Kargowej mówi, że ochotnicy są w stałym kontakcie z mieszkańcami. W sytuacji, gdy potrzebują pomocy ze strony strażaków, zawsze mogą na nią liczyć:

Dodajmy, że Stowarzyszenie „Serce Kargowej” jak i strażacy ochotnicy z Kargowej już w ubiegłym roku oferowali swoje wsparcie potrzebującym mieszkańcom.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku