°C

Podczas ucieczki prawie potrącił policjanta

Fot. KWP w Gorzowie
 

Policjanci z Sulęcina zatrzymali po pościgu 42-latka, który próbował uniknąć drogowej kontroli, a podczas ucieczki swoim audi omal nie potrącił policjanta. Mężczyzna usłyszał kilka zarzutów – poinformowała w środę Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

„42-latek pod wpływem alkoholu i posiadał amfetaminę. Usłyszał kilka zarzutów, w tym dotyczący zmuszenie funkcjonariusza do zaniechania czynności prawnej i narażenie go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi mu do pięciu lat więzienia”

– powiedziała Biernacka.

Do pościgu za mieszkańcem Sulęcina doszło w niedzielę po północy. Uwagę policjantów patrolujących miasto zwrócił kierujący osobowym audi, który na ich widok nagle skręcił w boczną ulicę. Funkcjonariusze ruszyli za nim.

Kierowca audi nie reagował na sygnały do zatrzymania się i wyjechał z miasta w kierunku Torzymia. Na ustawionej przez policjantów blokadzie omal nie potrącił jednego z funkcjonariuszy.

Po przejechaniu kilku kilometrów, mężczyzna wjechał do lasu, na ośnieżonej drodze stracił panowanie nad kierownicą i rozbił pojazd.

„Usiłował jeszcze uruchomić auto, jednak nie miał już na to szans. Funkcjonariusze musieli rozbić szybę, aby dostać się do wnętrza i zatrzymać kierowcę. Jak się okazało był nim 42-latek z bogatą kryminalną przeszłością”

– dodała Biernacka.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku