°C

Rozpoczął się finał WOŚP

fot: PAP/Albert Zawada
 

W całym regionie rano rozpoczął się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierane są pieniądze na oddziały laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, a hasło przewodnie wydarzenia to "Finał z głową". W związku z pandemią jest on jednak zupełnie inny niż w poprzednich latach.

Pierwotnie 29. Finał WOŚP miał się odbyć trzy tygodnie temu, ale jego termin z uwagi na epidemiczne obostrzenia. Organizatorzy zrezygnowali z masowych wydarzeń i koncertów dla publiczności, a większość wydarzeń przenieśli do Internetu.

Na ulicach lubuskich miast pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy zbierają wolontariusze. W tym roku nie będą oni jednak naklejać czerwonych serduszek darczyńcom, ale je rozdawać.

Nasz reporter sprawdzał, jak przebiega kwesta WOŚP w Strzelcach Krajeńskich:

W Zielonej Górze koncerty i występy będą transmitowane w sieci, a po mieście i sołectwach przejedzie specjalny tir – jako otwarta scena gorących serc – mówi Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu Orkiestry:

Kulminacją zielonogórskiej zbiórki będzie światełko do nieba. Pokaz odbędzie się przy Palmiarni:

W Gorzowie pracują dwa sztaby, a na ulicach pojawi się blisko 400 wolontariuszy. Mówi szefowa sztabu „U Szefa” Martą Ciećwierz, wolontariusze i gorzowianie

Z uwagi na obostrzenia w tym roku nie będzie sceny w centrum miasta. W zamian za to przygotowane zostanie studio online, a w nim występy, licytacje itp. Wśród przekazanych na licytację przedmiotów i fantów jest voucher od prezydenta miasta Jacka Wójcickiego na wspólną z nim przejażdżkę rowerową po Gorzowie oraz zestaw gadżetów od dwukrotnego Mistrza Świata Bartosza Zmarzlika. 

W Zielonej Górze też nie pojawi się scena główna, a wydarzenia będą relacjonowane w internecie. Ponadto, po mieście będzie jeździła ciężarówka z tzw. Sceną Otwartych Serc, która będzie miała przystanki w 15 lokalizacjach.

„Dzięki wielkie za to nasze, narodowe, orkiestrowe, pospolite ruszenie! A my zrobimy wszystko, aby efekty tego grania jak najszybciej zamienić w sprzęt i działania, które ratują zdrowie i życie Polaków!” – napisał szef WOŚP Jerzy Owsiak.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku