°C

Sesja Rady Gminy w Świdnicy

Fot. Zofia Popielecka
 

Właśnie rozpoczęła się sesja Rady Gminy w Świdnicy.

Uczestnicy sesji będą dyskutować między innymi o dotacji rządowej, którą gmina otrzymał na przejazdy autobusowe. Radnych podzieliła ocena konieczności opłacania przejazdów, które ze względu na pandemię nie są realizowane. Chodzi o przewóz dzieci do szkół, które w minionych miesiącach były zamknięte.

Tuż przed rozpoczęciem sesji udało nam się porozmawiać z Komisarzem Gminy Świdnica, Bogdanem Muchą, który mówi, że sytuacja jest trudna, a dzisiejsze spotkanie będzie kolejnym krokiem w celu rozwiązania rozwiązania konfliktu:

Komisarz Gminy Świdnica twierdzi, że nie należy opłacać usługi, która nie jest realizowana.  Jak mówi, część radnych nie widzi jednak problemu w opłacaniu przejazdów, których nie ma:

Do tematu wrócimy.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku