°C

Słowacja: zakaz wychodzenia z domu bez ujemnego wyniku testu

Fot. Envato
 

Na Słowacji zaczyna dziś obowiązywać zakaz wychodzenia z domu bez zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na koronawirusa. Wprowadzono od niego kilka wyjątków.

 
Bez aktualnego testu można wyjść do najbliższego sklepu lub apteki. Można też udać się do lekarza, na szczepienie przeciwko COVID-19 lub test. Zakaz nie dotyczy spacerów z dzieckiem do 3. roku życia lub z psem, w promieniu kilometra od miejsca zamieszkania. Testu nie muszą mieć też osoby, które w ciągu ostatnich trzech miesięcy przebyły COVID-19 lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni przyjęły drugą dawkę szczepionki.

Słowacka policja zapowiedziała zaostrzone kontrole. Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu jest potrzebne w drodze do pracy, na pocztę lub do banku. Negatywny wynik testu na koronawirusa muszą mieć też osoby spacerujące i uprawiające sport na świeżym powietrzu, z wyjątkiem dzieci do 15. roku życia i seniorów powyżej 65. roku życia.

Do 2 lutego przepisy będą obowiązywać w całym kraju, a w powiatach z największym odsetkiem zakażeń zakaz zostanie przedłużony o 5 dni.

Jak przypomina polskie MSZ, 1 października 2020 r. władze Republiki Słowackiej wprowadziły stan nadzwyczajny na terytorium całego kraju, który będzie obowiązywał do 8 lutego 2021 roku. W związku z tym wprowadzone zostały ograniczenia w zasadach wjazdu do Republiki Słowackiej i pobytu na jej terytorium. Więcej informacji o ograniczeniach znaleźć można na tej stronie


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku