°C

Czas budowania karmników

fot. Pixabay
 

Ostatnie w miarę ciepłe zimy w regionie sprawiły, że znacznie rzadziej mówimy o dokarmianiu zwierząt. Najwięcej problemów mają ptaki, dla których nawet niewielka warstwa śniegu potrafi stanowić problem w poszukiwaniu pożywienia. Dlatego w jednostkach podległych samorządowi Nowej Soli wyprodukowano kilkanaście karmników.

– To dzieło osób, które wcześniej pracowały w ramach robót publicznych – tłumaczy Ewa Batko, rzecznik prezydenta Nowej Soli:

O ile o aktywność przedszkolaków w zakresie dokarmiania ptaków możemy być spokojni, to pozostałych obywateli prosimy o odrobinę empatii wobec ptaków i zapełnianie karmników ziarnem.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku