°C

Czy ośrodek wsparcia uzależnionych wróci do miasta?

fot. Pixabay
 

Na XXXVI sesji rady miasta radni głosowali nad przyjęciem Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Mieście Zielona Góra na rok 2021. Podczas dyskusji nad projektem uchwały radna Bożena Ronowicz zwróciła uwagę, że założenia programu są oparte na danych z roku ...2015.

Jak zauważyła radna, tak duże miasto, jak Zielona Góra pozostało bez ośrodka wsparcia dla osób uzależnionych, który zlikwidowała marszałek województwa. Radna klubu Prawo i Sprawiedliwość dociekała także, czy miasto prowadzi ewaluację podjętych działań dotyczących profilaktyki uzależnień:

Odpowiedzi udzieliła Wioleta Haręźlak – dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych, która z rozbrajającą szczerością przyznała, że miasto nie prowadzi analizy prowadzonych działań profilaktycznych. Jednocześnie przyznała rację radnej Ronowicz, że brak ośrodka wsparcia osób uzależnionych to dla Zielonej Góry poważny problem:

Rada miasta przyjęła program profilaktyki, choć prezydent Zielonej Góry zapowiedział, że trzeba będzie poszukać w budżecie środków na finansowanie programu z powodu zmniejszenia wpływów w związku ze zwolnieniem restauratorów z opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Środki pozyskane w ten sposób, do tej pory przeznaczane były na profilaktykę uzależnień.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku