°C

Mandat za palenie w szpitalnej toalecie

Fot. Unsplash
 

500 złotych mandatu zapłacił pacjent oddziału chirurgii gorzowskiego szpitala, którego w poniedziałek w nocy przyłapano na paleniu papierosa w oddziałowej toalecie. - To już drugi przypadek w ciągu tygodnia - podaje rzeczniczka lecznicy. Szpital zapowiada walkę z palaczami. Kilka dni temu pacjent zapalił papierosa w szpitalnej sali i wywołał pożar. Wtedy nikomu nic się nie stało, ale lecznica zapowiedziała: żadnej taryfy ulgowej dla palaczy.

Tym razem osobą, która chciała ominąć zakaz palenia, okazał się 60-letni mężczyzna przyjęty do szpitala w trybie pilnym.

– W trakcie leczenia, gdy chęć zapalenia papierosa była większa i silniejsza od zdrowego rozsądku, poszedł do toalety i myśląc, że nikt nie zauważy, zaciągał się dymkiem – mówi lek. Marek Nowak, chirurg.

– Nie ma naszego przyzwolenia na takie działanie, dlatego wezwaliśmy patrol policji. Ten ukarał mężczyznę najwyższym możliwym w takiej sytuacji mandatem. To kwota 500 złotych.

Lecznica przypomina, że palenia tytoniu w placówkach służby zdrowia zabrania ustawa z 8 kwietnia 2010 r. Przepisy nie przewidują też konieczności wyznaczania miejsca na palarnię w tego typu jednostkach.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku