°C

Lubuskie gminy wyróżnione!

Fot. Zofia Popielecka
 

Trzy lubuskie gminy w pierwszej setce Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce w 2019 roku.

Ranking wyróżnia gminy, które w umiejętny sposób zarządzają finansami, zdobywają pieniądze z różnych źródeł zewnętrznych, ale również nie popadają w zadłużenie. Na 1547 gmin wiejskich, Gmina Kłodawa zajęła 16 miejsce, a na tle gmin województwa lubuskiego wypadła najlepiej. Wójt Anna Mołodciak, mówi, że jest to ogromne wyróżnienie:

Miejsce 43 zajmuje Gmina Zabór. Jako druga w regionie wyróżnia się kompetentnym zarządzaniem finansami. Wójt gminy Rober Sidoruk, mówi, że wyróżnienie motywuje do podejmowania kolejnych działań:

Na miejscu 81 znajduje się Gminy Lubrza. Wójt Ryszard Skonieczek, podkreśla, że biorąc pod uwagę niewielki budżet gminy, jest to zaskakujące wyróżnienie. Jak dodaje, na taki wynik pracuje się latami:

Dodajmy, że na miejscu 99 znajduje się również Gmina Świdnica, która jako czwarta w regionie została wyróżniona w pierwszej setce najlepiej prosperujących gmin w kraju.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku