°C

PSP apeluje o odśnieżanie dachów i ostrożność na drogach

Dach hali magazynowej w Rzeszowie, o powierzchni około 900 metrów kw., zawalił się pod naporem ciężkiego śniegu. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
 

W ciągu ostatniej doby strażacy odnotowali ponad czterysta wyjazdów w związku z intensywnymi opadami śniegu. Powodem silnych zjawisk pogodowych jest niż Lars mający źródło początkowo w Skandynawii, ale działający na obszarze aż po Morze Czarne.

Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Batorski zaapelował o to, by usuwać nadmiar śniegu oraz sople z dachów. Dodał, że strażacy mieli najwięcej pracy na Podkarpaciu – wyjeżdżali do usuwania powalonych drzew, złamanych konarów, udrażniania szlaków komunikacyjnych.

Krzysztof Batorski dodał, że najbliższej nocy najbardziej niebezpieczne sytuacje związane z opadami śniegu mogą pojawić się na drogach, szczególnie we wschodniej części Polski. „Mokry i lepki śnieg może wyrządzić wiele szkód, bo jeśli oblepia linie energetyczne, to one urywają się pod jego ciężarem” – dodał.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że ze względu na warunki pogodowe bez prądu pozostaje około ponad 18 i pół tysiąca odbiorców. Około 12 tysięcy na Podkarpaciu, cztery i pół tysiąca na Lubelszczyźnie i ponad dwa tysiące na Podlasiu.

PSP apeluje o odśnieżanie dachów i ostrożność na drogach Radio Zachód


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku