°C

Zastal zamęczył osłabionego Trefla

fot. Jacek BIałogłowy
 

Koszykarze ENEI Zastalu BC Zielona Góra wygrali po raz 21 w tym sezonie w PLK. Mistrz Polski pokonał Trefla Sopot 101-82 .

Zastalowcy zaczęli mecz niemal perfekcyjnie. Osłabiony Trefl(brak Leończyka, Motena i Hawsa) mógł tylko patrzeć, jak wpadają kolejne trójki mistrzów Polski, a było ich w I kwarcie aż 6! Błyszczeli Filip Put i Iffe lundberg, a Zastal prowadził w tej części spotkania nawet 11 punktami, 27-16 po trafieniu Berzinsa.

Po 10 minutach Zastal prowadził 34-25.

W drugiej kwarcie gospodarze wyszli na prowadzenie 42-29 i….stanęli. Zatrzymali się w ataku, a w obronie zaczęli teraz oni przyglądać się bezradnie kolejnym koszom rywala.

Po serii 15-3!!! dla Trefla Zastalowcy prowadzili tylko 45-44. U sopocian szalał Łukasz Kolenda, który zdobył 16 punktów do przerwy!. W końcówce tej części meczu podopieczni Żana Tabaka trochę się ogarnęli, ale do przerwy prowadzili nikłą, 5-punktową przewagą 53-48.

Trzecia kwarta, mimo kilku błędów Zastalu w obronie, jednak już pod dyktando naszej drużyny. Put bił swój rekord punktowy sezonu, trójki dorzucił Richard i Zastal uciekł na 79-58 w 28 minucie. Na koniec jeszcze za trzy trafił Berzins i po 30 minutach prowadziliśmy 84-62. 

W 4 kwarcie najpierw było 25 punktów przewagi Zastalu, potem spadła ona do 19 oczek i już do końca meczu kręciła się wokół 20 punktów. Ostatecznie zielonogórzanie wygrali 19 punktami.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku