°C

Pożegnanie bp. Adama Dyczkowskiego w Zielonej Górze

fot. Bartosz Schaefer
 

Dziś zielonogórzanie pożegnali zmarłego biskupa Adama Dyczkowskiego.

W kościele pw. Ducha Świętego odbyły się uroczystości żałobne. Nad ranem wystawiono trumnę z ciałem biskupa, aby wierni mogli osobiście pożegnać się. Odprawiono różaniec a o 12:00 rozpoczęła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. 
– Przybyliśmy pożegnać naszego biskupa – mówili zielonogórzanie, którzy przyszli dziś na uroczystości żałobne:

– To był bardzo pracowity i pogodny człowiek – wspominał bp Tadeusz Lityński:

Z kolei ks. Robert Patro podkreślał, że biskup Adam Dyczkowski był po prostu dobrym człowiekiem:

– Biskup Adam Dyczkowski był przyjacielem dla wszystkich  – dodaje Piotr Barczak, przewodniczący Rady Miasta w Zielonej Górze:

Jutro w Gorzowie Wielkopolskim odbędą się uroczystości pogrzebowe. Razem z biskupem Adamem Dyczkowskim pochowany zostanie zmarły niedawno biskup Antoni Stankiewicz.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku