°C

„Kotomat” na szprotawskim osiedlu

fot. UM Szprotawa
 

W Szprotawie stanął kontener, w którym można zostawiać pożywienie dla wolno żyjących kotów. Zebrana karma pozwoli przetrwać zwierzakom zimę. Na osiedlu Chrobrego, przy markecie, stanął kolorowy kontener na karmę. Mieszkańcy mówią na niego kotomat.

– Zachęcamy mieszkańców, którym nie jest obojętny los bezdomnych kotów do wspierania akcji i pozostawiania pożywienia w przygotowanym kontenerze – informuje Mirosław Gąsik, burmistrz Szprotawy.

Przekazywane artykuły żywnościowe powinny być dobrej jakości, ponieważ odpowiedni skład pożywienia wspiera zdrowie zwierzaków i eliminuje przyczyny wielu chorób. Odbiorem żywności i dokarmianiem kotów zajmują się wolontariusze z Fundacji Oczami Kota, którzy maja klucze do kotomatu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku