°C

Obława po napadzie w centrum Olsztyna – dwie osoby postrzelone

For. PAP/Łukasz Gągulski
 

W Olsztynie doszło wieczorem do napadu na lokal usługowy. Napastnik postrzelił kobietę i mężczyznę, policja prowadzi poszukiwania sprawcy używając m.in. psa tropiącego.

Zamaskowany napastnik po godzinie 19 wtargnął do lokalu usługowego w Olsztynie, użył broni palnej i zranił dwie osoby, kobietę i mężczyznę – poinformował oficer prasowy olsztyńskiej policji Andrzej Jurkun.

„Napastnik najprawdopodobniej zabrał ze sobą złotą biżuterię o nieustalonej wartości i oddalił się z miejsca zdarzenia” – powiedział Jurkun dodając, że na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistycznym. Napastnika szukają policjanci i pies tropiący.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że lokal, w którym doszło do strzelaniny, mieści się w ścisłym centrum Olsztyna, w wieżowcu biurowo-usługowym na czwartym piętrze.

Stan postrzelonych osób jest poważny.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku