°C

W Lubuskiem na 958 łóżek dla chorych na COVID-19 zajęte są 453

Fot. PAP/EPA/Etienne Laurent
 

W lubuskich szpitalach dla chorych na COVID-19 jest 958 łóżek. W piątek zajęte były 453 z nich. Na 77 łóżek wyposażonych w respiratory pacjentów leczono tego dnia na 48 – poinformował PAP dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

W Szpitalu Tymczasowym w Zielonej Górze przebywa 50 pacjentów covidowych, w tym 14 na łóżkach respiratorowych. Są to osoby z różnych miejscowości woj. lubuskiego.

Pacjenci z COVID-19 przebywają też w innych szpitalach wyznaczonych przez wojewodę do walki z pandemią.

Docelowo do dyspozycji pacjentów z podejrzeniem zakażenia lub zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 pozostaną w regionie 782 łóżka w ramach systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia COVID-19 i 170 łóżek w szpitalu tymczasowym.

Z raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w piątek w województwie potwierdzono 208 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Zmarło 6 osób, w tym 5 z powodu COVID-19 i jedna mająca choroby współistniejące.

W ramach trwającej akcji szczepień do regionu dostarczono dotąd 20 tys. dawek szczepionki przeciw COVID-19. Pierwszą dawkę przyjęło ok. 16 tys. osób.

W tym tygodniu rozpoczęło się również szczepienie pensjonariuszy domów pomocy społecznej. Dotychczas zastrzyki dostały 1173 osoby z tych placówek.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku