°C

Pożegnanie biskupów

foto: RadioFAMA
 

Wiemy już jak będą przebiegały uroczystości pogrzebowe bp. Adama Dyczkowskiego i bp. Antoniego Stankiewicza.

Msza św. żałobna dla duchowieństwa i wiernych świeckich z południowej części diecezji zostanie odprawiona w najbliższy poniedziałek o godz. 12.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Mszy będzie przewodniczył bp Tadeusz Lityński, homilię wygłosi Stefan Regmunt.

Wieczorem uroczystości pogrzebowe przeniosą się do Gorzowa. O 20:00 w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski mszę dla duchowieństwa z północnej części diecezji odprawi bp. Tadeusz Lityński. Druga msza będzie o 23:00.

Kolejne uroczystości rozpoczną się we wtorek o 7:00 rano. Główna msza pogrzebowa zostanie odprawiona o 11:00. Będzie jej przewodniczył metropolita szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga, homilię wygłosi bp Paweł Socha. Po mszy nastąpi przejazd do kościoła katedralnego i tu trumny zostaną w złożone w krypcie.

We wtorek o godz. 11.00 także w sanktuariach w Rokitnie i w Grodowcu zostaną odprawione Msze św. w intencji Zmarłych. Transmisja uroczystości – w Radiu Zachód.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku