°C

Ostatnie pożegnanie ks. Artura Godnarskiego

fot. Janusz Życzkowski
 

Uroczystości pogrzebowe ks. Artura Godnarskiego, duchownego, którego wierni w kraju i w regionie zapamiętają z pracy ewangelizacyjnej, również tej prowadzonej podczas Przystanku Jezus na festiwalu Woodstock. Msza święta, której przewodniczył arcybiskup Grzegorz Ryś, została odprawiona w Nowej Soli, pochówek zaś na cmentarzu komunalnym w Otyniu.

Całe kazanie arcybiskupa Grzegorza Rysia:

W uroczystości wzięło udział duchowieństwo, przedstawiciele władz, wierni i przyjaciele zmarłego kapłana. W rozmowie z nami, wiele osób podkreślało silny wpływ, jaki ks. Artur wywarł na ich życie i jakim był człowiekiem:

– Był niezwykle charyzmatycznym kapłanem – podkreślał obecny na uroczystości poseł Jacek Kurzępa:

Ksiądz Artur Godnarski przez lata związany był z Gubinem i działającą tam Wspólnotą Świętego Tymoteusza. W uroczystości pogrzebowej wziął udział burmistrz Gubina Bartłomiej Bartczak:

Podczas uroczystości odczytano list Prymasa Polski, ks. arcybiskupa Wojciecha Polaka.

Ks. Artur Godnarski urodził się 3 grudnia 1969 r. Ukończył liceum zawodowe przy Zespole Szkół Elektrycznych w Nowej Soli. Po  maturze w 1988 r. rozpoczął studia w Zielonogórsko-Gorzowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu, a w 1994 r. przyjął święcenia kapłańskie. Jako wikariusz pracował w gubińskich parafiach pw. Świętej Trójcy i Matki Bożej Fatimskiej. 

Później związał się ze Wspólnotą św. Tymoteusza, z którą przez 14 lat koordynował Przystanek Jezus – akcję ewangelizacyjną realizowaną podczas organizowanego w naszym regionie Przystanku Woodstock. Tam wspólnie z innymi duchownymi i wolontariuszami podejmował dialog z poszukującymi swojej życiowej drogi młodymi ludźmi.  

W 2011 roku ks. Artur Godnarski został sekretarzem Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji. 

Zmarł 18 stycznia. Miał 51 lat. 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku