°C

Oszukał przez internet na 120 tys. zł. Stanie przed sądem

Fot. Envato
 

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa przeciwko 30-latkowi z Żar podejrzanemu o oszustwa internetowe. Usłyszał 93 zarzuty dot. wyłudzenia 122 tys. zł. Grozi mu do 8 lat więzienia – poinformowała w piątek Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzili żarscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pod nadzorem tamtejszej prokuratury rejonowej. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie.

Oskarżony na portalu internetowym oferował do sprzedaży sprzęt elektroniczny, którego nie posiadał. Na aukcjach wystawiał m.in.: telewizory, monitory do komputerów, karty graficzne, oczyszczacze powietrza, odkurzacze i procesory.

„We wrześniu, październiku i listopadzie 2019 r. zainkasował z tego tytułu ponad 122 tys. zł”

– powiedziała Berestecka.

O przestępczej działalności oskarżonego powiadomili policję pracownicy firmy prowadzącej portal aukcyjny. Firma ta wypłaciła kupującym zwrot kwoty za zakupiony i nieotrzymany towar.

Policjanci dotarli do 93 osób, które po wpłaceniu na konto oskarżonego pieniędzy nigdy nie otrzymały przesyłek z zamówionym towarem.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku