°C

Ruszają testy na nowe warianty koronawirusa

Fot. Envato
 

Polska rozpoczęła testy na obecność nowych wariantów koronawirusa dowiedziało się Polskie Radio. Pierwsze sto próbek dotarło do Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dziś laboratorium genXone z Poznania, poinformowało o zidentyfikowaniu pierwszego w Polsce przypadku brytyjskiego szczepu koronawirusa. To chory z województwa małopolskiego.

Zespół profesora Krzysztofa Pyrcia będzie prowadził badania, które mają ustalić ile jest w Polsce przypadków brytyjskiego wariantu koronawirusa:

Dotychczas nie było systemu monitorowania zmienności SARS-CoV-2 w Polsce.

Jak przekazują epidemiolodzy nowy wariant koronawirusa nie powoduje cięższych objawów ani ostrzejszego przebiegu choroby. Jest jednak w 50 procentach bardziej zaraźliwy. Szczepionki działają na wszystkie 6 wariantów wirusa, o których wiadomo, w tym na brytyjską.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku