°C

Poseł Wontor zakażony koronawirusem

Bogusław Wontor, fot. Kamil Hypki
 

Bogusław Wontor to kolejny poseł Lewicy, który otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Łącznie zakażonych koronawirusem jest szóstka parlamentarzystów Lewicy - wszyscy związani z Sojuszem Lewicy Demokratycznej.

Jako pierwsi o pozytywnych wynikach testów poinformowali wiceszef klubu Lewicy, wiceprzewodniczący SLD Tomasz Trela i szef Sojuszu, wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. W poniedziałek o zakażeniu dowiedział się też szef sejmowej komisji spraw wewnętrznych i administracji Wiesław Szczepański (także SLD), a we wtorek sekretarz generalny SLD Marcin Kulasek i posłanka Anna Maria Żukowska.

We wtorek dezynfekcji poddane zostały pomieszczenia Lewicy w Sejmie.

Zakażony jest także lubuski poseł Bogusław Wontor. W rozmowie z PAP przyznaje, że w ubiegłym tygodniu uczestniczył m.in. w posiedzeniu rad wojewódzkich SLD, gdzie – jak podejrzewa – mógł się zakazić. „Mam objawy podobne do przeziębienia. Czuję smak i mam węch” – powiedział.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku