°C

Astoria walczyła przez kwadrans. 20 wygrana Zastalu

fot. Jacek Białogłowy
 

Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał Eneę Astorię Bydgoszcz w 22 meczu w PLK w tym sezonie. Mistrzowie Polski wygrali 104-76 odnosząc tym samym 20 zwycięstwo w rozgrywkach i umocnili się na prowadzeniu.

Pierwsza połowa to ciągła gra na styk, pudła obu zespołów z obwodu, błędy obu drużyn i pretensje trenerów do zawodników po słabych zagraniach. Najwyższa różnica wynosił 5 punktów i było to prowadzenie Astorii po trafieniu w 9 minucie Nowakowskiego,a było wtedy 22-17 dla przyjezdnych.

Końcówka jedna dla Zastalu, obudził się Lundberg, który w kilka sekund zdobył 5 punktów, a po 20 minutach był remis 24-24. 

Do 16 minuty nadal najczęściej wynik kręcił się wokół remisu. I nagle Zastal zaczął grać porządnie w obronie. Do tego doszła skuteczność i od razu przełożyło się to na wynik – do przerwy mistrz Polski prowadził 46-37. 

Początek 3 kwarty to twarda defensywa Zastalu, kolejne wymuszone straty gości, pudła Astorii i odjazd Zastalu na 61-37, co oznacza, że przez pierwszych 5 minut Zastal miał serię 15-0!!! 

Do końca kwarty Zastal spokojnie utrzymywał przewagę w okolicach 20 punktów, w pewnym momencie po trafieniu Ponitki uciekł nawet na 72-43, a przed ostatnimi 10 minutami wygrywał 72-47.

W 4 kwarcie wszyscy już czekali na końcową syrenę, niewiele się działo, a mistrzowie wygrali ostatecznie 28 punktami.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku