°C

Dyrektorska posada niemal dla każdego?

Fot. Radio Zachód
 

Urząd Marszałkowski rozpisał konkurs na stanowisko dyrektora departamentu promocji i strategii marki. Konkurs wzbudza sporo emocji. Na razie pełniącym obowiązki dyrektora jest radny Platformy Obywatelskiej Janusz Rewers.

Wymagania, które musi spełniać przyszły dyrektor nie są wygórowane. Ledwie 5-letni staż pracy, ale za to pełna znajomość programu biurowego m.in. programu WORD. O dziwo, kandydat nie musi znać przepisów i ustaw, które zwykle są wymagane przy takich konkursach.

Zatrudnienie bez konkursu Janusza Rewersa od początku wzbudzało spore emocje. Paweł Wysocki, radny miejski, już wcześniej zapowiadał, że weźmie udział w konkursie. Zdaniem radnego wymogi podane dla kandydatów w konkursie są zastanawiające:

Okazuje się, że na stanowisko dyrektorskie chce kandydować więcej osób publicznych. Chęć startu wyrazili również radni: Andrzej Brachmański, Robert Górski, Rafał Kasza i Grzegorz Hryniewicz.

Patrycja Górniak, sekretarz województwa lubuskiego podkreśla, że wszystkie wymogi konkursowe są zgodne z prawem, a w przypadku dużej liczby kandydatów konkurs na dyrektora będzie kilkuetapowy:

Przypomnijmy, że radny Janusz Rewers dostał stanowisko dyrektorskie bez konkursu. Termin składania dokumentów upływa 29 stycznia.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku