°C

Nie żyje Irena Kuć, założycielka PCK w Żaganiu

Fot. Jan Mazur
 

Nie żyje Irena Kuć – twórczyni Polskiego Czerwonego Krzyża w Żaganiu, w latach 1953-56 organizatorka jednych z pierwszych w kraju akcji honorowego krwiodawstwa.

Żagańskie PCK założyła w 1953 roku, placówką kierowała przez dziesięciolecia. – U nas PCK zawsze kojarzy się z panią Irena Kuć – mówi wicestarosta Anna Michalczuk, opiekunka koła Polskiego Czerwonego Krzyża w powiecie żagańskim:

Irena Kuć angażowała się też w działalność na rzecz innych organizacji, dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych.

Sekretarz powiatu Iwona Hryniewiecka tak wspomina swoją ciocię:

Irena Kuć wyróżniona została m.in. Odznaką Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża I stopnia, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Kryształowym Sercem.

Pogrzeb odbędzie się w piątek, 22 stycznia, o godz. 12.30 w Żaganiu.

 

REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku