°C

Krępa i Sawicki – ponownie razem na pokładzie Lechii

fot. nieznany
 

Po kilku dniach burzy w Lechii Zielona Góra w miniony czwartek działacze wyprowadzili sytuację na prostą. Poinformowali, jak pamiętamy, o powrocie Andrzeja Sawickiego na stanowisko trenera 3-ligowej drużyny, prezesem klubu będzie od 1 lutego Maciej Murawski, a wiceprezesem właściciel Lechii - Karol Krępa. Zapraszamy tymczasem na rozmowy z dwoma bohaterami "zadymy", którzy od czwartku są pogodzeni i znów wspólne działają dla dobra zielonogórskiej piłki - prezesem Krępą i trenerem Sawickim.

Rozmowy między nimi zaczęły się dwa dni od poniedziałkowego zwolnienia Sawickiego, a obu namówił – choć nie było to łatwe – Maciej Murawski.

W końcu Andrzej Sawicki zgodził się zrobić pierwszy krok, panowie – na warunkach trenera – porozumieli się i Sawicki w czwartek znów poprowadził drużynę na treningu, w sobotę w pierwszym meczu kontrolnym z Górnikiem Polkowice.

Teraz Sawicki ma 3,5-letni kontrakt, sprawy sportowe będzie głównie omawiał z Murawskim, a Krępa zajmie się głównie sprawami organizacyjnymi i finansowymi. I cieszy się z tego, bo – jak sam mówi – na sprawach piłkarskich zna się mniej od tej dwójki, a poza tym wsparcie Murawskiego jest wielką wartością:

Andrzej Sawicki razem z Karolem Krępą i Maciejem Murawskim po meczu kontrolnym Lechii z Górnikiem spotkali się z piłkarzami w szatni, a potem RZG rozmawiało z trenerem – o sparingu, ale też o „przejściach” z ubiegłego tygodnia:

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku