°C

475 tysięcy osób zaszczepionych przeciw COVID-19

Fot. PAP/EPA/Massimo Percossi
 

Pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło w Polsce już ponad 475 tysięcy osób - poinformował szef kancelarii premiera, minister Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk, który jest też pełnomocnikiem rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień dodał, że od wczoraj prowadzone są też szczepienia drugą dawką. Podkreślił, że w magazynach jest prawie 610 tysięcy szczepionek, natomiast liczba szczepionek dostarczonych już do punktów szczepień to 647 tysięcy dawek.

Minister zaznaczył, że liczba niepożądanych odczynów poszczepiennych utrzymuje się na niskim poziomie. Na ponad 475 tysięcy szczepień wystąpiły 133 przypadki NOP.

Szef KPRM poinformował też, że w ramach zapisów dla „grupy zero”, dostępnych do czwartku, do zaszczepienia zgłosiło się jeszcze 580 tysięcy osób. Jak mówił, to oznacza, że łącznie z tej grupy, której wielkość jest szacowana na około 1 300 000 osób zgłosiło się około 1 050 000 osób. „Jest to ponad 81 procent osób z „grupy zero”, czyli ponad 80 pracowników pracowników medycznych” – zaznaczył Michał Dworczyk.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono 3271 nowych zakażeń koronawirusem – poinformowało dziś przed południem Ministerstwo Zdrowia. Zmarły 52 osoby, z czego 41 miało choroby współistniejące. W ciągu doby wykonano ponad 25,1 tys. testów na obecność COVID-19. Od wczoraj wyzdrowiały 6393 osoby.

Łącznie w Polsce potwierdzono 1 438 914 zakażeń koronawirusem. Zmarło 33 407 osób.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku